Yenidoğan Yoğun Bakım
18 Ekim 2023

                                YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitemiz; 4 yataklı (kuvöz) kapasiteli 1. Seviye Yoğun Bakım olarak 2 Çocuk Hastalıkları Uzmanı ve   4 hemşire ile hizmet vermektedir.

Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitemizde fizyolojik olarak stabil olan 35 hafta ve üstü doğan tanı, tedavi, beslenme ve bakım hizmetleri gereken; oksijen dışında destek tedavisi gerektirmeyen 0-28 günlük bebekler kabul edilmektedir. 35 hafta üstü sorunlu bebeklerin ve 35 hafta altında doğanların uygun merkeze transferi için 1 Transport kuvözü bulunmaktadır.  Ayrıca ünitemiz 1  adet tünel Fototerapi  ve fototerapi Cihazları  ile hizmet vermektedir.

 Binanın 2. Katında doğumhanenin içinde   Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitemiz yer almaktadır.Anne oteli, anne uyum odası bulunmaktadır.

Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitemizde bebeklerin takip ve tedavisi için 7 gün 24 saat esasına dayalı kesintisiz hizmet verilmektedir. Ünitemizde, bebeklerimiz için gerekli olan tüm tedaviler yapılarak ailelerimiz tedavi sürecinin her aşamasında bilgilendirilmektedir. Yoğun bakım yatışı süresince ailelerimizin bebekleri ile zaman geçirmeleri sağlanarak, küçük yavrularımızın tıbbi desteğin yanı sıra anne baba şefkatini de hissetmeleri sağlanmaktadır.